16 marca 2018

Wilk w okolicach wsi

zdjęcie poglądowe z pixabay
Dzisiaj dostałem informację od pracownika RZD w Minikowie, że w naszej okolicy zauważył wilka, który był na płycie obornika (ta w kierunku sadu) i rozglądał się po okolicy. Zwracam się do Państwa by zachować ostrożność.

7 komentarzy :

 1. To rejon w którym jeleniowate nie występują lub w małej ilości. Zapewne zbliżał się będzie do ludzkich zabudowań.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeżeli to rzeczywiście był wilk może warto się zastanowić dlaczego był widziany w tym miejscu? Podpowiedź: znajdują się tam szczątki padłych zwierząt. Jest to wina ludzi, gdyby nie było tam takich rzeczy wilk poszedłby szukać pożywienia w kompleksie leśnym gdzie są jelenie i na pewno nie byłyby to nasze okoliczne lasy. Ludzie nie dajcie się zastraszyć, wilk nie jest dla nas żadnym zagrożeniem. To myśliwi wprowadzają „fake newsy” że wilki są zagrożeniem dla nas. Wilk jest wrogiem myśliwych bo … jest ich konkurencją, z tą różnicą że wilk zabija dziką zwierzynę aby przeżyć!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdyby martwe krowy nie były wyrzucane na obornik to by tam nie przyszły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak poinformował mnie znajomy myśliwy, wataha licząca 7 szt. widziana jest w naszych okolicach. Łąki, lasy Minkowskie. Czyli rejon Minikowo-Ślesin-Gorzeńa.

   Usuń
  2. Ale to nie zmienia faktu, iż wilki były widziane blisko siedliska ludzi, a zwabił je tam zapach truchla, które powinno być zutylizowane, a nie wyrzucone na obornik.

   Usuń
 4. Polecam expić na wilkach, za jednego wilka jest 18 expa i wypada z nich dobre eq.Polecam wytrwały tibijczyk

  OdpowiedzUsuń