26 czerwca 2024

Zebanie sprawozdawczo-wyborcze

W dniu wczorajszym w świetlicy wiejskiej w Minikowie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Prowadziła je Pani  Magdalena Dankowska w UMiG w Nakle nad Notecią. Protokolantem zebrania była Pani Wioletta Janikowska – opiekun sołectwa z UMiG w Nakle nad Notecią. Na zebraniu był także burmistrz gminy Pan Sławomir Napierała.

Zebranie zostało przesunięte o kwadrans, ponieważ nie było w pierwszym terminie zebrania minimalnej ilości mieszkańców (31 osób).

Po przedstawieniu sprawozdania z minionej kadencji przystąpiono do wyboru komisji skrutacyjnej.
W skład komisji weszły Panie: Gabriela Kaczyńska, Danuta Kopowska, Joanna Borowska. 

Na sołtysa zgłoszono Michała Płuciennik. W wyniku tajnego głosowania na 33 uprawnione na zebraniu osoby otrzymałem

  • 30 głosów - za
  • 2 głosy - przeciw
  • 1 głos - był nieważny

Następnie przystąpiono do zgłoszenia osób do rady sołeckiej. Zgłosiłem 4 osoby: Panią Alicję Lisiecką, Panią Katarzynę Kaczyńską, Pana Arkadiusza Jopek, Pana Leszka Fac. Pani Gabriela zgłosiła jeszcze Panią Justynę Płuciennik.

W wyniku tajnego głosowania wybrano członków rady sołeckiej:

  • Arkadiusz Jopek - 28 głosów
  • Katarzyna Kaczyńska - 25 głosów
  • Justyna Płuciennik -  24 głosy
  • Leszek Fac - 23 głosy
  • Alicja Lisiecka - 22 głosy (nie została)

Na tym zebranie zakończyło się. Podczas zebrania został poruszony ponownie temat przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowej, możliwości powiększenia terenu świetlicy wiejskiej. 

W tym miejscu chciałbym podziękować za zaufanie, jakim Państwo mnie obdarzyliście na kolejną kadencję. Dziękuje za głosy przeciwne, one także dadzą motywację do dalszego działania. 

Ale dziękuję także Alicji Lisieckiej, za te 11 lat wsparcia. Alu dziękuję za dobre rady, za pomoc w pisaniu protokołów na zebraniach, za Twoje wsparcie. Mam nadzieję, że nadal będziemy wymieniać się poglądami i będzie wspierać tak jak to robiłaś obecnie. Dziękuje jeszcze raz.

Dziękuje Paniom z KGW Minikowo, bo bez was to ja sam wiele bym nie zdziałał. Dziękuje także emerytom należącym do PZERiI, za wasze wsparcie i zaproszenia. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz