11 września 2022

Sadzenie drzewek i żywotników

     W dniu wczorajszym, o godzinie 14:00 zebraliśmy się wraz z Paniami z KGW Minikowo, oraz mieszkańcami wsi w świetlicy wiejskiej.  Spotkanie było zorganizowane w celu posadzenia drzewek i krzewów wokół naszej świetlicy. Niestety pogoda nam nie sprzyjała, od samego rana padał deszcz.

     Odwiedził nas, Pan burmistrz Sławomir Napierała, który nie mógł uczestniczyć na 11-leciu KGW Minikowo, wraz z Panem Jarosławem Warmke.

    Na początku Panie poczęstowały nas gorącą pyszną grochówką. Po chwili przestało mocniej padać, więc poszliśmy nasadzać drzewka i żywotniki. Niestety deszcz nie odpuszczał, jednak posadziliśmy wszystkie drzewka i tuje szmaragd.

Łącznie wsadzonych zostało:
- 25 tuj szmaragdowych + 2 tuje, które Panie z KGW dostały na 11 lecie
- 3 jarzębiny szczepione na pniu owocujące na żółto
- 2 jarzębiny szczepione na pniu owocujące na czerwono
- 2 kaliny
- 3 wierzby szczepione na pniu.

 Po zakończeniu sadzenia, udaliśmy się z powrotem do świetlicy, tam czekały na nas kiełbaski (no niestety ze względu na warunki pogodowe nie udało zrobić ogniska). Także pyszna drożdżówka i kawa.

Zostały jeszcze do wsadzenia krzewy na podjeździe, ale to może za dwa, trzy tygodnie.

Chciałbym podziękować przybyły mieszkańcom, którzy mimo niesprzyjającej pogody przyszli i pomogli w sadzeniu drzewek. Paniom z KGW Minikowo za ugotowanie pysznej grochówki i upieczeniu smacznych drożdżówek. 
Panu dyrektorowi RZD Minikowo - Radosławowi Nowickiemu, za przywiezienie obornika.
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz